2006 wunderbaum
 
ARTIKLER   GALLERIER   BLADET   FORUM   KALENDER   LINKS  

BLOGS:   ANTAGONISTEN   BLOGGAH   ANDEN   BREEZER   ISKØLIG BLOG   FEJEBLADET  
Forum / Skateboarding
26.04.08 / største sell-out.
Af Hansson (Park skater) - 21:54
19

nu må det sgu snart stoppe. ryan sheckler reklamere for hudrensningsprodukter. det næste bliver sgu nok hans egen deodorant serie eller hans egen pro solarium!

http://www.youtube.com/watch?v=Grj1dWuONHc
 
 
26.04.08 / adr,adr,adr
Af Daniel (Park skater) - 22:31

Medieluder-.-
Han er så dum at han, ikke ville kunne hamre et søm i en lort uden at ødelægge begge dele...
 
 
26.04.08 / Sheckler skal til at passe på han ikke bliver alen
Af VLCMSTN (Gnaven pensionist) - 22:38

Jeg har det fint nok med han har sit eget show på MTV, men at være reklamesøjle for et hudrensningsprodukt er sku da helt fucked! (Han har vel penge nok til at sige nej hvis det er det, det handler om)
 
 
26.04.08 / I heart sheckler
Af Thomas (Damn G) - 22:39

... er der stadig nogen der undrer sig over, hvorfor folk syntes at han er wack?
 
 
26.04.08 /
Af Per And (Iron And) - 22:53

Selv i "almindelige" sportsgrene må der vel også være en vis grænse for hvad man vil være frontfigur for, men jeg kan virkelig ikke blive oprevet over det længere.

At han kan hive en helvedes masse penge ud af sine evner har jeg ikke ondt i røven over. Der vil altid være en Andy Mac eller Ryan Sheckler hvilket vil gøre at vi "almindelige" mennesker kan nyde talenterne og beslutningerne fra de dope skatere meget mere.
 
 
26.04.08 /
Af Mac (Legend) - 23:28

Jeg har altid vidst at Sheckler var lidt for glad for fame, men at han er sunket så dybt at han faktisk laver reklamer for pro active... Jesus tittyfucking christ, det var dog alligevel vildt.

Men whatever, jeg vil selve mene jeg er færdig med at bitche over andres overdrevne træng til berømmelse...
 
 
27.04.08 /
Af Jolly Roger (Skartist) - 12:07

Jeg er mundlam. Aldrig har jeg set noget så lamt.
 
 
27.04.08 /
Af BalaZanski (Scooter geek) - 12:19

Den eneste grund til at han gør sådan noget, er fordi han skal have råd til silicone patter til sin mor, og botox! - Citat fra kedde:P
 
 
27.04.08 / Nej nej nej
Af Lasse fyren (Inliner) - 13:21

Det er på en måde ærgerligt at han er blevet sådan fordi han har jo Talent og er god, men så har han vendt sig til at blive sådan en medialuder !!!

FOR DÅRLIGT SHECKLER Fy faeen
 
 
01.05.08 /
Af Per And (Iron And) - 23:43

Jeg er faktisk helt begejstret når jeg ser Koston i en reklame.. Det bliver bare meget federe når det er Ty der står for projektet..

http://skatefairy.com/Limey_final.mov
 
 
02.05.08 /
Af Mac (Legend) - 15:17

Ty? Evans?

Og for helvede den reklame er fucking nøjeren.
 
 
02.05.08 /
Af Per And (Iron And) - 15:41

Jeps, Skatefairy ER Ty Evans..
 
 
03.05.08 /
Af Mac (Legend) - 12:14

Aaah. Jeg vidste ikke at han styrede hele dén side. Dope, dope.
 
 
04.05.08 / Skateboardings største sell-out
Af ham med de røde bukser! (Sikkerhedsvagt) - 11:50

Hvornår koncentrere den dreng sig om sit board i steden for tv shows, hudpleje og muskler ?!
 
 
04.05.08 /
Af Mac (Legend) - 12:20

Aldrig. He's a lost cause.
 
 
22.05.08 / Yes !
Af Sune (Skatestopper) - 23:11

Glæder mig til der kommer en Ryan Sheckler Action man/barbie doll
 
 
23.05.08 /
Af Mac (Legend) - 07:49

Med indbyggede signatur fraser, så som "'EY! DON'T TOUCH MY HAIR!"
 
 
23.05.08 /
Af motorhead (Sikkerhedsvagt) - 09:48

Hmmm jeg får helt lyst til at sige stop whine men wtf...

Ryan er jo påvirket af hans forældre så jeg sætter ikke min finger på ham som skurken, men hellere hans fucked up far og mor der gør deres søn til en ren cirkus klovn på skateboard... Men drengen må for helvede da snart vågne op og se at han intet godt gør for skate miljøet ud over at gøre det til en celeb luder branche hvor dem der er proskatere udstilles som metro eller snarrer ûber gay (intet imod homoer) personer der KUN går op i udseende og i sidste ende kommer i kløerne på Loreal for at lave reklame for shampoo he he he kan lige se Ryan for mig !!! Cause your worth it...... ha ha ha. God what a tard..... Stik noget stort op bag i ham ffs rigtig stort........

JEG KAN VIRKELIG KUN GRINE AF DET !!!!
 
 
27.05.08 / hmm
Af Sune (Skatestopper) - 23:42

Han laver sikkert snart sin egen parfume. Eller en Animeret Ryan Sheckler serie. eller Bogen om Ryan Sheckler "How to find a chill girl". den nye Sheckler læbestift.
 

Kommenter:
Du skal være registreret og logget ind for at kunne skrive kommentarer, indlæg og private beskeder på Wunderbaum.
 
Brugerlogin
Email: Password: Husk mig!
Kalender
CPH Pro 201226.07 12:00
Søg
Annoncer
Afstemning
Findes der en underjordisk verden, hvor eliten kan fortrække til, når vores overjordiske verden går under?

JA
  17%
NEJ
  3%
Slap af med rygeren!
  59%
Hurtigt! Min sølvpapirshat!
  21%
Stemt i alt: 29

Citatet
"Jeg vil hellere hænge ud med den her laksemousse end med Steve Berra!"
- Thomas Damgaard
Kontakt
Online redaktør
Frederik Bengtsson

24 90 90 20

Annoncørinfo

Wdbm.dk udvikles og
drives af:
SUMOstudio
 
CMS website by SUMOstudio