2012 wunderbaum
 
ARTIKLER   GALLERIER   BLADET   FORUM   KALENDER   LINKS  

BLOGS:   ANTAGONISTEN   BLOGGAH   ANDEN   BREEZER   ISKØLIG BLOG   FEJEBLADET  
Forum / Skateboarding
15.08.07 / Aldrig Op Igen.
Af miko (Sikkerhedsvagt) - 14:54
3

Jeg er kommet lidt i tvivl om noget...
Igen...

Hvordan kan det egentlig være at man stort set aldrig får erektion når man skater? Er det kun mig der lider af denne udeblivende erektion under skate-sessions eller er der andre der deler min sorg?
Når jeg ud til nogle ligesindede hér? Er i ok, drenge?

Jeg synes egentlig heller ikke jeg ser andre stritte med bovsprydet på de forskellige arealer rundt omkring, men dén kan være svær, især hvis de, der er til observation, er meget løse i trusserne og/eller pludderbukserne.

Det er også svært for mig bare at gå op og spørge folk.
Fordi jeg er hæmmet.

"Undskyld, men har du stiv tisser lige pt.? Ja altså ik' for noget vel, men..?!?! Fed tre flip forresten, eheheeh..."

SUK!

For nu lige at foregribe en social katastrofe og inden i nu går rent overbord med beskyldninger om fremskreden alder og medicinsk forklaringsshit: Den stritter som en flagstang dagen lang, når jeg bare ikke er på boardet (som regel når det er mindre bekvemt, men hva' fa'n...)

Så det er altså ikke dér den hænger, eller... dvs. stritter...

Jeg mener; hvad pokka sker der for det? Hvorfor giver clean tricks ikke klatter i kalisongerne? Har i nogle tips? Hjælper det at visualisere og hvis ja, hvad?

Hjælp!
 
 
15.08.07 / det skal du slet ikke tænke over.
Af Phredz (Kaptajn) - 17:55

Jern på hører sig kun til om morgenen, nede i den lokale swinger eller sammen med damen/damerne. jeg bliver lidt bekymret for hvor dine øjne har været rettet imod når jeg har skatet på enghave!
 
 
15.08.07 / Besynderligt...
Af miko (Sikkerhedsvagt) - 19:51

Jeg synes da netop at have læst noget a la "man kan da ikke andet end elske MJ" i tråden om definerende videoparts?!
 

Kommenter:
Du skal være registreret og logget ind for at kunne skrive kommentarer, indlæg og private beskeder på Wunderbaum.
 
Brugerlogin
Email: Password: Husk mig!
Kalender
CPH Pro 201226.07 12:00
Søg
Afstemning
Hvilken sang skal vinde sangkonkurrencen?

Tændstikmanden
  3%
Lad det brænde
  32%
Fælledparken er et skateboardstadion
  35%
SMÆK din dør og SYNC din mad
  13%
One for the myth
  0%
Cykeltur
  3%
Hendes Majestæt Ganja
  6%
Paying You
  0%
Sammarillo
  0%
Snefri Tirsdag
  6%
Stemt i alt: 31

Citatet
"Hvorfor skal Brian Andersons røv altid komme op?"
- Jonas Daater
Kontakt
Online redaktør
Frederik Bengtsson

24 90 90 20

Annoncørinfo

Wdbm.dk udvikles og
drives af:
SUMOstudio
 
CMS website by SUMOstudio